K I E Ł C Z E ...  niebawem zimowe...
Polowania w naszych lasach...
Garść informacji... > Sport i rekreacja > Polowania w naszych lasach...
Wszyscy wiedzą że lasy wokół naszej piękniej miejscowości są obfite w zwierzynę . Z tego powodu odbywają się w naszych okolicach polowania . Odbywają się one na przełomie września , października , listopada i grudnia co dwa tygodnie .

foto. ciniak

  W sobotnie popołudnia możemy usłyszeć liczne huki . Około godziny 16.00 możemy zobaczyć ,,konwój” samochodów terenowych wiozących w stronę Klipy (Wygon) upolowaną zwierzynę .

foto. ciniak 

Za tamtejszymi leśniczówkami zrobione jest specjalne miejsce na zakończenie takiej imprezy jaką jest polowanie . Około godziny piątej po południu można usłyszeć brzmienie hejnału myśliwskiego . W tym czasie wręczane są dyplomy i medale dla uczestników polowania .

foto. ciniak 

Osoba która upoluje największego dzika bądź jelenia otrzymuje Puchar Prezesa Koła Łowieckiego . Po tej ceremonii zaczyna się zabawa przy ognisku . Jest tam pieczona zdobycz , gorąca zupa (żurek) i kiełbaski z grilla . Nie brakuje również różnego rodzaju trunków … oczywiście chodzi o napoje gazowane . Impreza ta trwa do późnego wieczora

Press by DZIDEK
Copyright & photo by Tomek